Tadas Šimkus

Piešiniai ant sienų

Tikiu, jog gatvės menas, o tiksliau piešiniai ant sienų yra plataus panaudojimo priemonė, galinti ženkliai formuoti ir įtakoti aplinką. Vienas iš būdų kaip panaudoti šį “įrankį” – kurti gerbūvį. Mano pagrindinis tikslas kūryboje yra sukurti artimesnį ryšį tarp žmogaus ir jį supančios aplinkos, kad gatvės menas atspindėtų aktualijas ir žmogiškąsias vertybes. Esu sukaupęs 14 metų patirtį, vedu edukacijas, ekskursijas, konsultuoju, kuruoju meno projektus. Didesniems projektams ir piešiniams įgyvendinti suburiu komandas. Kviečiu pokalbiui!

Graffiti ir gatvės menas

Pradžioje turėjau norą protestuoti ir keisti sistemą kuri man nepatiko. Gerai atsimenu vieną trafaretą, kuriame pavaizduotas protestuojanti jaunuolis, tik vietoje molotovo kokteilio jis metė gėlių puokštę. Protestavo, bet per pozityvą ir kūrybą. Taip ir aš pradėjau nuo nelegalaus graffiti, naktinio miesto, o baigiau įstojęs į Vilniaus Dailės Akademiją Kauno dailės Fakultetą – taikomosios grafikos specialybę. Po bakalauro studijų, 2010m. su grupioku įkūrėme grafikos bei piešinių ant sienos studiją Gyva grafika – čia iki šiol dirbu bei kaupiu patirtį. Per tą laiką taip pat esu prisidėjęs bei organizavęs įvairius gatvės meno renginius: vienas įsimintiniausių tai 3 metus trukęs Kauno gatvės meno festivalis NYKOKA.

Džiaugiuosi matydamas, kad Lietuvoje vis plačiau sklinda gatvės menas ir jo idėja. Piešiniai ant sienų daugiausia tarnauja kaip gerbūvio kūrimo priemonė ir ja susidomi tiek didmiesčiai, tiek ir maži miesteliai. Užsakovais tampa bendruomenės, kultūros ir valstybinės įstaigos. Verslas ir privatūs klientai  atranda šį aplinkos formavimo įrankį, vis plačiau jį naudoja. Viešoji erdvė kuriama įdomesnė ir aktualesnė, labiau atspindinti šiuolaikinį žmogų ir jo būseną. Gatvės menas neišvengiamai įgauna dabarties prieskonį, visgi jo platus poveikis aplinkai, viešumas ir prieinamumas kelia naujus įššūkius – pasirinkti tinkamą temą, vaizdą ir kūrinio kryptį. Čia slypi didelis potencialas.

Nuo garso terapijos iki drobės

2020m. atradau garso terapiją. Kartu su žmona praktikuojame ir organizuojame sesijas. Garso terapijos ir saviugdos studija Artimi Garsai. Tai tapo mano dvasinio augimo praktika ir artimos bendruomenės atradimu, atsiveriančia nauja gyvenimo kokybe. 2024m. pradėjau kurti autorinius paveikslus interjerui, eksperimentuoti ir plėstis ant drobės ir  kitų paviršių.